Unikátní zoo mění staré na nové

5. 10. 2015 · Inspirace

Zvířata z KOVOZOO nejsou živá, i přesto ale přinášejí užitek. Dokazují totiž, že recyklované materiály mohou mít smysluplné využití. Kovový odpad v podobě propracovaných zvířecích těl již tři roky okouzluje malé i velké návštěvníky. Největším exemplářem je slonice Malaki, nejmenším perlorodka Saly.

 

KOVOZOO-4

 

S nápadem přišla společnost REC Group ze Zlínského kraje, která zajišťuje komplexní řešení služeb v oblasti nakládání s odpady. Aby byla ekologická osvěta v KOVOZOO stoprocentní, mohou návštěvníci výrobě recyklovaných zvířat osobně přihlížet. „S rostoucím zájmem veřejnosti o náš projekt jsme se rozhodli, že lidem KOVOZOO ještě více zatraktivníme a umožníme jim nahlédnout přímo do výroby našich uměleckých děl z kovového odpadu. A aby to nebylo jen o koukání, každý návštěvník má možnost zkusit si sám zvířátko vyrobit. Pro všechny zájemce je k dispozici odborný dohled, který poradí a v případě potřeby pomůže,“ řekl Bronislav Janeček, generální ředitel REC Group.

170 exemplářů v životní velikosti najdete ve zrekonstruovaném areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Jediná kovová zoo v Evropě je otevřená denně.

 

slon-Malaki

 

Pohled na celý areál si můžete vychutnat z majáku Šrotík, který symbolicky odkazuje na cíl společnosti REC Group, tedy „být majákem ve světě recyklace a ekologické osvěty“. A právě plynulý výkup surovin, jejich třídění a přehled o skladovaných položkách tu zajišťuje informační systém QI, který nabízí kompletní řešení pro odvětví zabývající se recyklací. Více si o něm můžete přečíst zde. Informační systém QI pro REC Group naimplementovala společnost M.I.S.S., spol. s r. o., která právě nyní slaví 25 let od svého založení.